Motory pro posuvné brány

K pohonu nesených i pojezdových vrat dlouhodobě používáme elektrické pohony od rakouské firmy Tousek. Po více jak 15-ti letech používání víme, že zákazníkovi nabízíme jeden z mála nejlepších pohonů na trhu. Výhodou pro zákazníka je, že si na českém displeji může přečíst všechny stavy motoru, případně chybové hlášky a i vlastními silami v konzultaci s námi můžeme na dálku odstranit přechodné stavy a diagnostikovat důvody těchto stavů.

Zákazník který chce za každou cenu ušetřit nějaký peníz nebo už má vlastní pohon může samozřejmě tento pohon použít. Tyto pohony ale nemontujeme ani neuvádíme do provozu. Důvod je jednoduchý, na trhu je nepřeberné množství výrobků od více nebo méně známých dodavatelů. Není v našich silách se naučit programovat jednotlivé elektroniky pohonů a už vůbec ne držet pro zákazníka záruku za jeho vlastní pohon. Co to obnáší do budoucna včetně pozáručního servisu ocení jen ti kteří si podobnými lapáliemi již prošli.

Pohon PULL T5 špičkové kvality od rakouského výrobce Tousek, převodovka je z tvrzené oceli, uloženo v olejové lázni, digitální displej v češtině, rychlost 11m/min.

Vaše výhody přehledně:


 • převodovka z tvrzené oceli pro nejvyšší spolehlivost
 • jednodílné tlakově odlité hliníkové tělo pro větší pevnost
 • komfortní nouzové odblokování pro případ případů
 • v krytu pohonu integrovaná Plug&Play programovatelná řídící jednotka pro nejvyšší komfort obsluhy
 • inteligentní senzor pro maximum bezpečí a pohodlí
 • pasivní hlavní závěrová hrana pro vyšší finanční eficienci
 • samostavitelné koncové polohy pro zjednodušenou montáž
 • automatický reverzní systém ARS pro maximum bezpečí
 • sériově dodávaný jemný dojezd pro plynulý provoz brány
 • permanentní aktivní řízení síly
 • přímo integrovatelná baterie pro nouzový provoz
 • úsporný modus pro energetickou hospodárnost

Převodovka z tvrzené oceli pro nejvyšší spolehlivost

Všechny modely Pull T jsou sériově vybaveny masivní kovovou převodovkou, od modelu T8 ještě z dodatečně tvrzeného kovu. Nadto používáme výhradně značkový jakostní olej, aby bylo i při nejnižších teplotách zajištěno dostatečné mazání. Výsledkem je zvýšená spolehlivost a delší životnost.

Jednodílné tlakově odlité hliníkové tělo pro větší pevnost

Celé vyrobeno z nerezového a vysoce odolného a pevného hliníku. Protože toto tělo bylo zkonstruováno jako jeden kus, mohla být zvýšena odolnost proti zkroucení a pev­nost v ohybu.

Komfortní nouzové odblokování pro případ případů

Odblokování, důležité při výpadku proudu, je uzamykatelné zámkovou vložkou. Ta se dá vyměnit a může tak být přiřazena k stávajícím do­movním klíčům. Zámková vložka včetně třech klíčů patří k dodávce.

Inteligentní senzor pro maximum bezpečí a pohodlí

Další zvláštností je nově vyvinutý senzor otáček. Dokáže přijmout neuvěřitelných 6.200 impulzů za sekundu. Díky tomuto senzoru může pohon Pull T aktivně řídit pohyb a sílu, která zůstává stále stejná i při změně otáček. Současně byly dále zvýšeny bezpečnostní standarty, pro které je Tousek již tak znám. Samozřejmostí tak je, že série Pull T splňuje normu EN13241-1.

V krytu pohonu integrovaná Plug&Play programovatelná řídící jednotka pro nejvyšší komfort obsluhy

Pod krytem pohonu PULL T se nachází technicky pokročilé mikroprocesorové řízení nejnovější generace. Svorkovnice, pojistky a programovací tlačítka jsou přístupná bez nutnosti otevírat kryt elektroniky. Elektronika tak během zprovozňování zůstává chráněna před povětrnostními a mechanickými vlivy. Hlavní pozornost je u naších řídících jednotek věnována jednoduchému nastavení všech funkčních činností. Pomocí čtyř tlačítek, velkého dvouřádkového osvětleného LC-displeje a v českojazyčném textovém menu může být vše velmi pohodlně a s časovou úsporou naprogramováno. Všechny funkce, jako impulsní/ automatický provoz, částečné otevření, měkký dojezd, atd. se dají jednoduše nastavit.

Pasivní hlavní závěrová hrana pro vyšší finanční eficienci

Pohony PULL T jsou nejen bezpečné, ale také výrazně finančně výhodné. Až do 800kg váhy brány odpadá aktivní kontaktní lišta na přední hraně, aniž by byla jakkoli ohrožena bezpečnost. Drahý systém přívodu proudu a časově náročná montáž mohou být vynechány. Tím se uspoří nejen cenný čas, ale také současně peníze. Skutečnost, která je dotatečně otestována a potvrzena institucí TÜV Süd.

Samostavitelné koncové polohy

Všechny modely si v průběhu instalace sa­mo­činně nastaví koncové polohy. Dodatečně se mohou tyto polohy programově doladit a přizpůsobit vlastním požadavkům. Odpa­dají tak běžné mechanické koncové spí­nače, které mohou v zimě zamrznout.

Automatický reverzní systém ARS pro maximum bezpečí

Díky integrovanému senzoru počtu otáček je pohon vybaven automatickým revers systémem ARS. Pokud brána narazí na překážku, PULL T zastavuje a obrací okamžitě pohyb. Vysoký stupeň bezpečnosti.

Sériově dodávaný jemný dojezd pro plynulý provoz brány

Pohon PULL T zasta­vuje v obou směrech redukovanou rychlostí. Vedle harmonického pohybu, je také šetřena mechanika pohonu a brány. Mimo to je také snížen hluk při dorazu brány.

Nepřetržitá regulace síly pro bezproblémový provoz

Při každém pohybu řídí pohon PULL T aktivně k tomuto pohybu potřebnou sílu. Tím je jedno jestli v letních nebo zimních měsících, bezproblémový provoz je vždy zaručen. Nadto šetří adaptivní řízení síly pohonný systém, protože je vždy vynaloženo pouze tolik síly, kolik je skutečně zapotřebí.

Přímo integrovatelná baterie pro nouzový provoz

Na přání pro případ nouzového provozu mohou být pohony Pull T24 nebo T24speed vybaveny baterií bez jakýchkoli dalších úprav. To umožňuje otevření brány i při výpadku proudu. Tím jsou všechny pohony připraveny k dalšímu dodatečnému vylepšení.

Tesováno institucí TÜV Süd podle normy EN 13241-1

Velmi citlivý senzor pro počet otáček, tak precizní jako nikdy před tím, okolo 6.200 (!!) signálů/sekundu. V kombinaci s inteligentím software splňuje Pull T vysoké standarty bezpečnosti TOUSEK.

Úsporný modus pro energetickou hospodárnost

Pull T pomáhá ušetřit cennou energii a čas, inteligentní řídící jednotka vypíná ve stavu klidu všechny zbytečné procesy a dociluje tak ve stavu STANDBY provozu extrémně nízkou spotřebu proudu cca. 1Watt.

Technická data


popis
PULL T5
PULL T8
PULL T10
PULL T24
PULL T24speed
max. váha brány500kg800kg1000kg600kg400kg
max. dráha brány30m30m30m30m30m
četnost provozu20 cykl./den40%do 60%do 80%do 80%
rychlost11m/min.11m/min.9m/min.13m/min.16m/min.
kroutící moment20Nm25Nm25Nm20Nm20Nm
napájení230V±10%230V±10%230V±10%230V±10%230V±10%
napájení motoru230V230V230V24V DC24V DC
proud1,9A1,9A1,9A1,0A1,0A
druh ochranyIP 44IP 44IP 44IP 44IP 44
standby-provoz1,1W1,1W1,1W0,8 W0,8 W
ozubené koloZ20 modul 4Z20 modul 4Z16 modul 4Z16 modul 4Z20 modul 4
TÜV přezkoušení*500kg800kg600kg350kg250kg
rozměry
(š x v x h)
316 x 307 x 207 mm 316 x 307 x 207 mm 316 x 307 x 207 mm 316 x 307 x 207 mm 316 x 307 x 207 mm 

*první zkouška podle EN 13241-1 provedená v TÜV-Süd podle směrnic EN 12453 a EN 12445
Až do udaných hodnot odpadá aktivní kontaktní lišta a postačuje pasivní gumová lišta na hlavní závěrové hraně.

Ceník


Set obsahuje:
1 pohon, 1 přijímač RS868 2-kanál, 1 vysílač RS868 2-kanál

cena od 14.890,- bez DPH, 18.017,- s DPH 21%.

 

Vlastní návrh plotu


Nechte si vypočítat náklady na Váš plot v naší on-line poptávce. Jednotlivé parametry si můžete snadno konfigurovat. Samozřejmě se jedná o nezávaznou poptávku.


ONLINE POPTÁVKA
KONTAKT